Oferta mieszkań "bez barier" REZYDENCJA BIAŁA WIEŻA Katowice Borki

Oferta mieszkań "bez barier" REZYDENCJA BIAŁA WIEŻA Katowice Borki

Oferta

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą mieszkań, dla osób starszych oraz niepełnosprawnych, tzw. „mieszkań bez barier”, którą będziemy realizować w roku 2020.

LOKALIZACJA

Inwestycja jest zlokalizowana na granicy miast: Katowic i Sosnowca, w dzielnicy Szopienice - Borki przy ulicy Korczaka.

Lokalizacja ta charakteryzuje się połączeniem terenów zielonych i mieszkaniowych. W najbliższej odległości w latach 2019-2021 będzie zrealizowane osiedle mieszkaniowe, w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Inwestycja znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowej wieży ciśnień, zwanej przez okolicznych mieszkańców „Weisser Turm”. Lokalizacja ta zapewnia szeroką ofertą usługowo-handlową oraz zapewnia dobrą komunikację miejską i indywidualną.

MIESZKANIA

Oferujemy Państwu mieszkania dostosowane dla potrzeb osób starszych oraz niepełnosprawnych, tzw. „mieszkania bez barier”, w opcji deweloperskiej lub do zamieszkania („pod klucz”).

Oferowane przez nas mieszkania będą wyposażone w udogodnienia zarówno dla osób starszych jak i niepełnosprawnych:

-szerokie drzwi ułatwiające swobodny przejazd wózków inwalidzkich,

-brak progów i barier architektonicznych,

-mieszkania i budynek, zostaną wyposażone w najnowocześniejsze technologicznie instalacje domowe z możliwością zainstalowania systemów „Smart Home”,

-łazienki wyposażone w akcesoria ułatwiające codzienne użytkowanie, a także zapewniające maksimum bezpieczeństwa,

-rampy i windy dla osób poruszających się na wózkach oraz głośnomówiące domofony i windy,

-okna siegające podłogi umożliwiające korzystanie dla osób będących na wózku inwalidzkim

-monitoring obiektu zapewniający maksimum bezpieczeństwa,

-zapewniamy miejsce parkingowe dla mieszkańców jak i dla gości ich odwiedzających,

-budynek zostanie wyposażony w punkt natychmiastowej interwencji.

FUNKCJA

Celem naszego projektu jest zapewnienie komfortu zarówno fizycznego oraz psychicznego mieszkańców, dlatego uwzględniamy w swoich założeniach, iż „nie przesadza się starych drzew”. Budowa  REZYDENCJI jest zaplanowana w miejscu, niedaleko którego już zamieszkują przyszli potencjalni mieszkańcy - zgodnie z zasadą „ta sama parafia, ta sama sąsiadka, ten sam sklep”.

Przewidywana wielkość mieszkań to ok. 40-50m2, jest to najbardziej optymalne rozwiązanie dla grupy wiekowej 60+ oraz osób niepełnosprawnych, ponieważ koszty utrzymania takiego lokalu utrzymują się na poziomie akceptowalnym i są adekwatne do funkcji i wielkości mieszkań.

Przewidujemy wyznaczenie dwóch apartamentów 4 osobowych, na wynajem dla gości przyjeżdżających w odwiedziny do swoich krewnych lub znajomych mieszkających na stałe w REZYDENCJI

Ponadto REZYDENCJA w swojej ofercie uwzględnia miejsca wypoczynku i rekreacji:

-sala kominkowa — dla organizacji wspólnych zajęć i imprez okolicznościowych(np. urodziny, wigilii, śniadań niedzielnych i wielkanocnych, itp.) ,

-miejsce pobytu dziennego,

-na terenie REZYDENCJI znajdować się będzie również zacieniony zielony taras stanowiący wspólną przestrzeń rekreacyjną dla jej mieszkańców.

Uwzględniliśmy również ekumeniczną kaplicę.

Na terenie będzie również funkcjonować: punkt pierwszej pomocy medycznej, obsługa prywatnego asystenta (conciergie), serwis domowy (sprzątanie, pranie, obsługa techniczna).

Na parterze budynku REZYDENCJI znajdować się będą lokale usługowe oferujące podstawowe oraz niezbędne do codziennego życia usługi i produkty, takie jak sklep z art. spożywczymi, fryzjer, gabinety lekarskie, apteka i inne,

Oferowane mieszkania mogą zostać za dodatkową opłatą wykończone w wysokim standardzie z możliwością wyboru opcji zabudowy kuchni i przedpokoju.